25 Մարտ 2013 - 08:54 AMT
Ըստ Չեխիայի հավաքականի ու Մոսկվայի «Սպարտակի» պաշտպան Մարեկ Սուխիի, Հայաստանի հավաքականը խնդիրներ ունի պաշտպանական գոտում:
«Մեզ ծանոթ է Հայաստանի հավաքականի խաղի մարտավարությունը: Դա շատ լավ թիմ է, սակայն խնդիրներ ունի պաշտպանության մեջ, և մենք պետք է օգտվենք դրանից»,-ասել է Սուխին:
Սուխին «Սպարտակում» խաղում է Յուրա Մովսիսյանի հետ և հայտարարել է, որ Մովսիսյանը Ռուսաստանի առաջնության լավագույն ռմբարկուն է:
«Սպարտակի» կազմում իր առաջին խաղում նա երեք գոլ խփեց: Նա միշտ խփում է, լինի աջով թե ձախով, նրա համար տարբերություն չկա: Բացի այդ, նա արագաշարժ է ու ուժեղ»,-ֆուտբոլիստի խոսքն է մեջբերում lidovky.cz-ն: Հայաստան-Չեխիա հանդիպումը տեղկ կունենա Երևանում մարտի 26-ին:

25 Март 2013 - 07:36 AMT
Защитник сборной Чехии и московского “Спартака” Марек Сухи считает, что сборная Армении имеет проблемы в обороне.
“Нам знакома тактика игры сборной Армении. Это очень хорошая команда, но есть проблемы в защите, и мы должны использовать это”,- сказал Сухи.
Сухи, который в “Спартаке” играет с Юрой Мовсисяном, заявил, что армянский футболист является лучшим бомбардиром чемпионата России.
“Он в первом матче за “Спартак” забил три гола. Юра всегда забивает и левой, и правой, для него нет разницы с какой ноги бить. Кроме того, он быстрый и сильный”,- слова футболиста передает lidovky.cz