25 Մարտ 2013 - 09:48 AMT
Հայաստանի հավաքականը նախապատրաստվում է ֆուտբոլի ԱԱ-2014 ընտրական մրցաշարի շրջանակներում Չեխիայի դեմ խաղին: Հանդիպումը տեղի կունենա մարտի 26-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան Հանրապետական մարզադաշտում:
Չնայած նրան, որ մարտի 22-ին Չեխիան 0:3 հաշվով զիջել է Դանիային, բայց բուքմեյքերները հավատում են Միխալ Բիլեկի սաների հաղթանակին: Չեխիայի հաղթանակի գործակիցը կազմում է 1.90, Հայաստանինը՝ 4.10, իսկ ոչ ոքին գնահատվում է 3.40:
Երկու թիմերն էլ լավագույն տեղերը չեն զբաղեցնում B խմբում, Չեխիան 4 խաղում հաղթել է միայն մեկում, մյուսներն ավարտել է ոչ ոքի և 4 միավորով 4-րդ տեղում է: Հայաստանը երեք խաղում հաղթել է միայն Մալթային, իսկ Իտալիայի ու Բուլղարիայի հետ խաղերում պարտվել է և 5-րդ տեղում է 3 միավորով:

Сборная Армения готовится к отборочному матчу чемпионата мира по футболу 2014 года против Чехии. Встреча состоится 26 марта на республиканском стадионе имени Вазгена Саркисяна.
И, несмотря на то, что 22 марта Чехия со счетом 0:3 уступила Дании, букмекеры верят в победу подопечных Михала Билека. Коэффициент победы Чехии составляет 1.90, возможность, что победит Армения- 4.10, а ничья оценивается в 3.40.
У обеих команд не лучшие места в группе В, Чехия в 4 играх одержала победу лишь в одной, остальные завершились вничью, и с 4 очками на 4 месте. Армения в трех матчах победила лишь Мальту, а с Италией и Болгарией потерпела поражение и на 5 месте с 3 очками.