Ապրիլի 11-ին Գլենդեյլի Կենտրոնական գրադարանում մեկնարկում է բժիշկների հետ համատեղ Didi Hirsch Mental Health Services ARMUNITY ծրագիրը: Ծրագրի թեման է Հայոց ցեղասպանության հոգեբանական հետևանքները:
Միջոցառման ժամանակ կօգտագործվեն Ցեղասպանությունը վերապրածների պատմություններն ու տեսանյութեր:
Didi Hirsch կազմակերպությունն աշխատում է արդեն 70 տարի և հոգեբանական օգնություն է ցուցաբերում այն մարդկանց, որոնք ի վիճակի չեն վճարելու հոգեբանների ծառայություններին համար: Լոս Անջելեսի 65 դպրոցներում կազմակերպությունը տարեկան օգնում է 74 000 երեխաների ու մեծահասակների՝ առաջարկելով ծառայություններ, որոնք ներառում են ամբուլատոր օգնություն ու ստացիոնար բուժում: Didi Hirsch ինքնասպանությունների կնախարգելման ծրագիրն առաջինն էր ԱՄՆ-ում:

26 Март 2013 - 07:32 AMT
11 апреля в Центральной библиотеке Глендейла начнется программа с врачами Didi Hirsch Mental Health Services ARMUNITY. Тема программы – психологические последствия Геноцида армян.
В ходе мероприятия будут использованы видеокадры и рассказы, переживших Геноцид.
Организация Didi Hirsch работает более 70 лет и обеспечивает психиатрической помощью людей, которые не в состоянии платить за услуги психиатров. В 65 школах по всему Лос-Анджелесу организация помогает более чем 74000 детей и взрослых в год, предлагая услуги, которые также включают оказание амбулаторной помощи и стационарное лечение. Программа предупреждения суицидов Didi Hirsch была первой в США.