Ադբեջանը խնդրում է ԵԱՀԿ-ին փոխել Բաքվում իր ներկայացուցչության կարգավիճակը
Ադրբեջանի ԱԳՆ-ն նամակ է հղել ԵԱՀԿ գործող նախագահ Լեոնիդ Կոժարային՝ խնդրելով փոխել Բաքվում ԵԱՀԿ գրասենյակի կարգավիճակը Համակարգող նախագծի, հայտնում է «Ազադլիգ» ռադիոն:
Նամակում ասվում է, որ անցած 13 տարիներին Ադրբեջանը լուրջ տնտեսական զարգացում է ունեցել, և անկախ դժվարություններից, կարողացել է արդյունավետ աշխատող կառույցներ ստեղծել:
Ըստ նախկին պետական խորհրդական Վաֆա Գուլուզադեի, դա արվում է կանխելու համար ԵԱՀԿ քննադատությունը առաջիկա ընտրություններում: Նախկինում ԵԱՀԿ բազմիցս է Ադրբեջանում կայացած ընտրություններն անվանել անազատ ու անարդար: «Խոսքն այժմյան հարաբերությունների մասին չէ, խոսքն առաջիկա ընտրությունների մասին է: Դժվար է կանխատեսել, կճանաչի արդյոք ԵԱՀԿ-ն առաջիկա ընտրությունները: Հնարավոր է, մտահոգություն կա այդ հարցում և ցանկություն կա ԵԱՀԿ-ն «լսող» կազմակերպության վերածելու»,-ասել է Գուլուզադեն:
Հավանաբար, ԵԱՀԿ դիտորդներին չեն հրավիրի Ադրբեջանում կայանալիք նախագահական ընտրություններին: