PanARMENIAN.Net թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի ծանրամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանն ասաց, որ իրենք չեն մասնակցելու Եվրոպայի առաջնությանը:
«Ծանրորդուհիներից հանդես էր գալու միայն Մելինե Դալուզյանը, սակայն նա ծնկի վնասվածք է ստացել և չի կարող մեկնել Տիրանա, որտեղ անցնելու է առաջնությունը»,-ասել է Ներսիսյանը:
Ըստ նրա, վերականգնողական փուլը Դալուզյանը կանցնի Հայաստանում կամ Ռուսաստանում. «Մենք ամեն ինչ անում ենք, որ նա արագ լավ մարզավիճակի հասնի և սկսի պատրաստվել ամռանը Կազանում կայանալիք Համաշխարհային ամառային ունիվերսիադային»:

В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер женской сборной Армении по тяжелой атлетике Арташес Нерсисян сказал, что они не примут участие в чемпионате Европы.
“Из армянских штангисток должна была на ЧЕ выступить лишь Мелине Далузян. Однако, у нее есть травма колена, и она не сможет отправиться в Тирану, где пройдет чемпионат”,- сказал Нерсисян.
По его словам, Далузян пройдет восстановительную процедуру в Армении или России: “Мы делаем все, что бы она поскорее набрала хорошую форму и начала готовиться к Всемирной летней Универсиаде, которая пройдет в начале июля в Казани”.