3 Ապրիլ 2013 - 15:31 AMT
Ամեն ինչ տանում է նրան, որ Ադրբեջանը Ղարաբաղյան հիմնահարցը կլուծի ռազմական ուղով: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ Պետդումայի տեղեկատվական քաղաքականության կոմիտեի նախագահ Ալեքսեյ Միտրոֆանովը:Նա նշել է այն նախանշանները, որոնք, իր կարծիքով, խոսում են իրադարձությունների նման զարգացման մասին:
Մասնավորապես, Միտրոֆանովը նշել է, որ Ադրբեջանի ռազմական ծախսերը հասնում են մոտ 3 մլրդ դոլարի, ինչը գերազանցում է Հայաստանի ամբողջ բյուջեն:
Բացի այդ, նրա տեղեկություններով, Լեռնային Ղարաբաղի համար հնարավոր պատերազմին պատրաստվելիս Ադրբեջանը «գերազանց ռազմաբազաներ է կառուցել» ու տարբեր երկրներից զենք է գնում, մասնավորապես՝ իսրայելական անօդաչու սարքեր: Ադրբեջանական կողմը լրջորեն նախապատրաստվում է պատերազմի, հայտարարել է պատգամավորը, փոխանցում է «Ռոսբալտ»-ը:

3 Апрель 2013 - 14:51 AMT
Азербайджан ведет дело к военному решению карабахской проблемы. Об этом на пресс-конференции "Дискриминационные меры властей иностранных государств в отношении российских журналистов", заявил председатель комитета Госдумы РФ по информационной политике Алексей Митрофанов.
Митрофанов назвал признаки, говорящие, по его мнению, о возможности подобного развития событий. В частности, отметил он, расходы на оборону Азербайджана доходят до $3 млрд, что превышает весь бюджет Армении.
Кроме того, по данным Митрофанова, Азербайджан в ходе "полнокровной подготовки" к возможной войне за Нагорный Карабах "построил отличные военные базы" и закупает в разных странах высокоточное оружие, в частности, израильские беспилотники.
Азербайджанская сторона ведет серьезную подготовку к войне, констатировал депутат, передает "Росбалт".