4 Ապրիլ 2013 - 05:36 AMT
Աշխարհի երիտասարդական առաջնությանը, որը կանցնի ապրիլի 6-13-ը Տաշքենդում, կմասնակցեն 8 հայ ծանրորդներ: PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Էդուարդ Կիզողյանն ասել է, որ առաջնությանը կմասնակցեն Մարզպետ Մինասյանը (50 կգ), Դավիթ Գասպարյանը (56 կգ),Ժորժ Եղիկյանը, Արթուր Սարգսյանը (69 կգ), Սամվել Գասպարյանը (77 կգ), Հովհաննես Ավդալյանը (85 կգ), Սիմոն Մարտիրոսյանը և Աշոտ Բեկզադյանը (+150 կգ):
Ըստ մարզչի, առաջնությանն իրենք պատրաստվել են Աբովյանում, իսկ Տաշքենդ կմեկնեն ապրիլի 5-ին: «Մեր խնդիրն է 2014թ. պատանեկան Օլիմպիական խաղերի ուղեգրեր նվաճել: Դրա համար հարկավոր է թիմային հաշվարկում գրավել 1-8-րդ տեղերը: Ես հավատում եմ մեր տղաներին, նրանք կարող են նվաճել մեդալներ ու ՕԽ ուղեգրեր»,-ասել է Կիզողյանը:

4 Апрель 2013 - 05:39 AMT
На молодежном чемпионате мира, который пройдет 6-13 апреля в Ташкенте, выступят 8 армянских штангистов. В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер молодежной сборной Армении Эдуард Кизогян сказал, что на чемпионат поедут Марзпет Минасян (в/к 50), Давид Гаспарян (в/к 56), Жорж Егикян, Артур Саркисян (в/к 69), Самвел Гаспарян (в/к 77), Ованнес Авдалян (в/к 85), Симон Мартиросян и Ашот Бекзадян (в/к + 105).
По словам наставника, к чемпионату они готовились в Абовяне и в Ташкент отправятся 5 апреля. “Наша задача завоевать путевки на юношеские Олимпийские игры 2014 года. Для этого необходимо в общекомандном зачете занять 1-8 места. Я верю в наших ребят, им по силам завоевать медали и путевки”,- отметил Кизогян.