4 Ապրիլ 2013 - 07:21 AMT
2012թ. Օլիմպիադայի մինչև 49 կգ քաշային կարգում բրոնզե մեդալակիր Դավիթ Հայրապետյանն ընդգրկվել է Ռուսաստանի հավաքականի կազմում Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցելու համար, հայտնել է մարզիկի անձնական մարզիչ Վալերի Էնտալցևը:
«Դավիթը թիմի առաջին համարն է և կմասնակցի Եվրոպայի առաջնությանը,-ասել է Էնտալցևը:-Մեր նպատակը մեկն է` հաղթել: Ով կլինի Դավիթի հիմնական մրցակիցը, կարծում եմ, առաջին հերթին Իռլանդիայի, Ադրբեջանի ու Ֆրանսիայի հավաքականների ներկայացուցիչները: Նման լուրջ մրցաշարում, ինչպիսին է Եվրոպայի առաջնությունը, սխալ կլիներ մրցակիցներին բաժանել հիմնական և ոչ հիմնական մրցակիցների: Պետք է պատասխանատու մոտենալ յուրաքանչյուր մենամարտին»:

Бронзовый призер Олимпиады-2012 в весовой категории до 49 кг Давид Айрапетян включен в состав сборной России для участия в чемпионате Европы, сообщил личный тренер боксера Валерий Энтальцев.
“Давид является первым номером команды и выступит, как сообщили нам тренеры сборной, на чемпионате Европы, -сказал Энтальцев. – Цель у нас только одна – победа. Кто будет основными соперниками Давида, думаю, прежде всего – представители сборных Ирландии, Азербайджана и Франции. Но на таком серьезном турнире, как чемпионат Европы, было бы неправильно разделять соперников на основных и неосновных. Надо ответственно готовиться к каждому конкретному бою”.