10 Ապրիլ 2013 - 07:41 AMT
Գլենդեյլում 80 տարեկան հասակում սրտի անբավարարությունից մահացել է Business Life-ի հրատարակիչ և տեղի համայնքի առաջնորդ Ջոն Քրիքորյանը:
2011թ. վերջում Քրիքորյանը սրտի կաթված տարավ հրապարակային մի արարողության ժամանակ, այն ժամանակ բժիշկներին հաջողվեց փրկել նրան:
Ջոն Քրիքորյանը ծնվել է 1932թ. օգոստոսի 24-ին: Նրա ծնողները որբացել էին Հայոց ցեղասպանության ժամանակ: 1951-53թթ. նա ծառայել է ԱՄՆ բանակում կորեական պատերազմի ժամանակ: Նա ամուսնացել է 1956թ., իսկ 1989թ. ընտանիքի հետ տեղափոխվել է Գլենդեյլ: Նա հեռացավ, թողնելով կնոջը, վեց որդիներին, երկու դուստրերին և 23 թոռներին:
Գլենդեյլի նախկին քաղաքապետ Կարլ Ռաջոն ասել է, որ Քրիքորյանի մահը մեծ կորուստ է քաղաքի համար, հայտնում է Glendale News-Press-ը:

В Глендейле в возрасте 80 лет от сердечной недостаточности скончался издатель журнала Business Life и лидер местной общины Джон Крикорян. В конце 2011 года Крикорян перенес обширный инфаркт и упал на публичной церемонии. Он присутствовал на мероприятии, чтобы получить награду «Служение обществу превыше себя». Тогда врачам удалось спасти его.
Джон Крикорян родился в Хартфорде, штате Коннектикут, 24 августа 1932 года. Его родители стали сиротами в результате Геноцида армян 1915 года. С 1951 по 1953 год он служил сержантом в армии США во время корейской войны. Он женился в 1956 году, а семья переехала в Глендейл в 1989 году. Он работал издателем журнала Business Life в течение последних 23 лет. После его смерти остались жена, шесть сыновей, две дочери и двадцать три внука.
Бывший мэр Глендейла Карл Раджо сказал, что потеря Крикоряна является потерей для всего города, сообщает Glendale News-Press.