Ռուսաստանի բռնցքամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Լեբզյակը պատմել է, որ Եվրոպայի առաջնությանը պատրաստվելու շրջանակներում ազգային հավաքականն այս ամիս հավաք կանցկացնի Ծաղկաձորում: Այս տարի առաջնությունը կանցնի Մինսկում, մրցաշարը տեղի կունենա մայիսի 30-ից հունիսի 9-ը:
Հավաքներից մեկը կանցնի Ծաղկաձորում: 21 տարի անց մենք վերադառնում ենք այնտեղ, որտեղ խորհրդային տարիներին հաջողությամբ տարիներ շարունակ մարզվել են մեր բռնցքամարտիկները: «Մարզումները բարձր լեռնային պայմաններում՝ 2500-2600մ բարձրության վրա, թույլ կտան մարզիկներին լավ նախապատրաստվել մրցաշարին»,-մեջբերում է Լեբզյակին «Ռ-Սպորտ» գործակալությունը:

Главный тренер сборной России по боксу Александр Лебзяк рассказал, что в рамках подготовки к чемпионату Европы национальная команда в этом месяце проведет сбор в Цахкадзоре. В этом году чемпионат Европы будет принимать Минск, турнир будет проходить с 30 мая по 9 июня.
“Один из сборов команды в ходе подготовки к чемпионату Европы в апреле пройдет в Цахкадзоре. Мы возвращаемся туда, где в советское время много лет успешно готовились наши боксеры, спустя 21 год. Тренировки в условиях высокогорья, на высоте 2500-2600 метров, помогут спортсменам хорошо подготовиться к турниру, в частности улучшить и функциональную подготовку и остальные компоненты”, – цитирует Лебзяка агентство "Р-Спорт”.