10 Ապրիլ 2013 - 09:13 AMT
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները վերջին մի քանի օրերին հատկապես մեծացրել են հրապարակվող ապատեղեկատվության ծավալը: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ԼՂՀ Պն մամուլի քարտուղար Սենոր Հասրաթյանը: Նա հերքեց նաև այսօր հրապարակված տեղեկությունը, թե հայկական կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտումների արդյունքում Ադրբեջանի ԶՈւ զինծառայող է վիրավորվել: Ադրբեջանի ՊՆ մամուլի ծառայության ղեկավարի օգնական Թեյմուր Աբդուլլայեվը հայտնել է, թե միջադեպը տեղի է ունեցել երեկ երեկոյան, Ֆիզուլիի շրջանում: Վիրավորը 19 ամյա Ֆարհադ Շիխսաֆիեվ Շիխվելին է, վերքը ոտքի շրջանում է, վիճակ հոսպիտալում նորմալ է գնահատվում:
«Սա էլ հերթական ադրբեջանական ապատեղեկատվությունն է: Ղարաբաղյան կողմը հրադադարի ռեժիմը չի խախտել: Փոխարենը վերջին 3 օրերին ու հատկապես երեկ գիշերը շփման գծում ադրբեջանական կողմն է ակտիվացել` մոտ 100 անգամ խախտելով հրադադարի պահպանման ռեժիմը», – ասաց Սենոր Հասրաթյանը:

Дезинформация в азербайджанских СМИ в последние несколько дней приобрела большие масштабы. Об этом PanARMENIAN.Net заявил пресс-секретарь Армии обороны НКР Сенор Асратян, в частности, опровергнув последнее сообщение МО Азербайджана о ранении азербайджанского военнослужащего на линии соприкосновения. Как сообщил ANS PRESS замначальника пресс-службы Минобороны Теймур Абдуллаев, военнослужащий азербайджанской армии 19-летний Шихсафиев Фархад Шихвели оглу получил пулевое ранение в ногу. В настоящее время раненый военнослужащий доставлен в госпиталь. Инцидент произошел на Физулинском направлении.
«Очередная азербайджанская дезинформация. Карабахская сторона не нарушила режима прекращения огня. Напротив, в последние 3 дня и особенно ночью 9 апреля на линии соприкосновения наблюдалась активность со стороны Азербайджана: режим был нарушен около 100 раз», – подчеркнул Асратян.