Մոնետեբելոյում բացվել է «Շարունակվող Հայոց ցեղասպանություն. մահ, ուրացում և պղծում» խորագրով ցուցահանդեսը: Ինչպես գրում է San Gabriel Valley Tribune-ը, ցուցահանդեսում ներկայացված են փաստաթղթեր ու լուսանկարներ, որոնք վկայում են այն մասին, թե ինչպես է 1915-23թթ. Օսմանյան կայսրությունում ոչնչացվել 1,5 մլն հայ:
1968թ. ապրիլին Մոնտեբելոյում տեղադրվեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթող: Ըստ Լևոն Կիրակոսյանի, որը San Gabriel Valley-ի Հայ Դատի հանձնախմբի տնօրենն է, հիանալի հիշում է այդ օրը: Հաջորդ շաբաթ ցուցահանդեսը կներկայացվի Մոնտեբելոյի քաղաքապետարանում:

В Монтебелло открылась выставка «Продолжающийся Геноцид армян: смерть, отрицание и осквернение». Как пишет San Gabriel Valley Tribune , на выставке представлены документы из Армянской библиотеки и музея Америки.
В апреле 1968 года в Монтебелло был установлен памятник жертвам Геноцида армян. По словам Левона Киракосяна, директора Армянского Национального Комитета San Gabriel Valley, он прекрасно помнит день, когда был установлен памятник.
На выставке представлены документы и фотографии того, как с 1915 по 1923 год в Османской империи планомерно было уничтожено полтора миллиона армян. На следующей неделе выставка продолжится в мэрии Монтебелло.