Հայաստանին ազատ ոճի ըմբշամարտում 9 տարի անց ոսկե մեդալ պարգած Դավիթ Սաֆարյանն այժմ գտնվում է Կրասնոդարում և արդեն վերսկսել է մարզումները:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Սաֆարյանն անկեղծացավ, ասելով, որ Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերից հետո հետևություն է արել ու տրամադրվել արդեն այս տարվան:
«Ես շատ ուրախ եմ, որ իմ հայրենիքի համար կարողացա ոսկե մեդալ նվաճել: Գիտեմ, որ ազատ ոճի ըմբիշներից վերջին անգամ Եվրոպայի ոսկե մեդալ էր նվաճել Մարտին Բերբերյանը: Սակայն, անկեղծ ասած, զարմացա, որ մենք 9 տարի չեմպիոն չէինք ունեցել»,- ասաց Եվրոպայի չեմպիոնը:
Ըստ Սաֆարյանի, երբ առաջիկայում կլինի հավաքականի մարզումը, նա կմիանա թիմին:
«Ամենայն հավանականությամբ, հուլիսին կմասնակցեմ համաշխարհային ուսանողական խաղերին, իսկ դրանից հետո արդեն կնախապատրաստվեմ աշխարհի առաջնությանը»:

16 Апрель 2013 - 09:26 AMT
Вольный борец Давид Сафарян, который после 9 летнего перерыва принес Армении золотую медаль чемпионата Европы, сейчас находится в Краснодаре и продолжает тренировки.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net Сафарян признался, что после лондонских Олимпийских игр он сделал анализы своих ошибок и тщательно стал готовиться к новому сезону.
“Я очень рад, что для моей страны смог завоевать золото. Я знаю, что в последний раз из армянских вольников чемпионом Европы стал Мартин Берберян. Но, честно говоря, я был удивлен, что это было 9 лет назад”,- сказал чемпион Европы.
По словам Сафаряна, он приедет в Армению, когда сборная по вольной борьбе начнет учебно-тренировочный сбор.
“Я, по всей вероятности, в июле этого года приму участие во Всемирной Универсиаде, а после этого начну готовиться к чемпионату мира”,- добавил спортсмен.