16 Ապրիլ 2013 - 11:27 AMT
ԱՄՆ Կալիֆորնիայի նահանգի Սակրամենտոյի Վեհաժողովում միջոցառում է անցել, նվիրված Հայոց ցեղասպանության զոհերի ոգեկոչմանը, որի կազմակերպիչն էր Ամերիկայի Արևմտյան ափի Հայ Դատի հանձնախումբը (ANCA WR):
Արարողությանը մասնակցել են հայ համայնքի ներկայացուցիչներն ու ANCA WR ակտիվիստները, ինչպես նաև ՀԱԵ երկու Աթոռների թեմերի առաջնորդներ արքեպիսկոպոս Հովնան Տերտերյանը (Էջմիածին) և արքեպիսկոպոս Մուշեղ Մարտիրոսյանը (Անթիլյաս):
Ապրիլի 15-ին տեղի ունեցած միջոցառման շրջանակներում Կալիֆորնիայի օրենսդիր մարմինը բանաձև ընդունեց Հայոց ցեղասպանության մասին:

В Ассамблее Сакраменто (Калифорния) прошло мероприятие памяти жертв Геноцида армян, организованное Армянским Национальным Комитетом Америки Западного региона (ANCA WR).
В церемонии принимали участие представители лидеры армянской общины и активисты ANCA WR, а также главы епархий двух престолов Армянской Апостольской церкви – архиепископ Овнан Тертерян (Эчмиадзин) и архиепископ Мушег Мартиросян (Антилиас).
В ходе мероприятия, состоявшегося 15 апреля, законодательный орган Калифорнии принял резолюцию по Геноциду армян.
Проект резолюции по признанию Геноцида в парламент штата внесли члены Ассамблеи Хачо Ачаджян и Адрин Назарян, пишет Asbarez.