17 Ապրիլ 2013 - 08:32 AMT
Վենեսուելայի նախագահի պարտված թեկնածու Էնրիկե Կապրիլեսը չեղյալ է հայտարարել ընդդիմության երթը: Ակտիվիստները մտադիր էին փողոց դուրս գալ որպես բողոքի նշան քվեարկության արդյունքների դեմ, հայտնոմ է Associated Press-ը: Ավելի վաղ Մադուրոն հայտարարել էր, որ թույլ չի տա, որ երթը տեղի ունենա:
Ետընտրական բախումների արդյունքում 7 մարդ է զոհվել:
Կապրիլեսը պահանջել է ձայների վերահաշվարկ, հայտարարելով, որ առանց դրա չի ճանաչի Մադուրոյին որպես նախագահ: ԱՄՆ պետքարտուղարությունը հավանություն է տվել դրան, Վաշինգտոնի դիրքորոշումը կիսել են նաև Պանաման ու Պարագվայը:
Ըստ ԿԸՀ Մադուրոն հաղթել է փոքր առավելությամբ՝ նա ստացել է ձայների 50,8 տոկոսը, Կապրիլեսը՝ 49,1 տոկոսը:

17 April 2013 - 05:34 AMT
Venezuelan opposition leader Henrique Capriles called off a march by his supporters in Caracas planned for Wednesday, April 17, saying that his rivals were plotting to "infiltrate" the rally to trigger violence, Reuters reported.
Capriles says he defeated President-elect Nicolas Maduro at Sunday's election, and planned a peaceful march to the offices of the electoral authority to present the opposition's demands for a full vote recount.
Maduro had earlier said the march was banned, and that the opposition wanted to cause a coup d'etat.
Seven people were killed and 61 injured in protests that sparked up across Venezuela following the presidential election over the weekend.