Ֆլորիդայի Սենատը ապրիլի 24-ը հայտարարել է Հայ նահատակների հիշատակի օր: Ինչպես հայտնում է Florida Armenians-ը, օրենսդիրները հավանություն են տվել թիվ 1878 բանաձևին, որի համաձայն նահանգը հիշատակելու է Հայոց ցեղասպանության զոհերին: Ըստ Մարգարիտ Աթայանցի, այս բանաձևը մեծ նշանակություն ունի: «Ես հպարտ եմ, որ Ֆլորիդայի նահանգը օրինականացրեց XX դարի առաջին ցեղասպանության Զոհերի հիշատակի օրը»,-ասել է նա:
Բանաձևը ներկայացրել է սեանտոր Ջեկ Լատվալլան: Ֆլորիդայի հայ համայնքը շնորհակալ է Ռանե Բրաունին, Հենրի Պետրակիին և Աթայանց ընտանիքին իրենց ջանքերի համար՝ ի նպաստ բանաձևի ընդունման:

Сенат Флориды объявил 24 апреля Днем памяти армянских мучеников. Как сообщает Florida Armenians, законодатели одобрили резолюцию 1878, согласно которой штат будет поминать жертвы Геноцида армян в Османской империи. По словам Маргариты Атаянц, эта резолюция имеет большое значение. « Я горжусь тем, что штат Флорида узаконил День памяти жертв первого в ХХ веке геноцида», – сказала она.
Резолюцию в Сенат Флориды представил сенатор Джек Латвала. По словам настоятеля церкви Св.Акопа иерея Овнана Демерджяна, каждый шаг по признанию геноцида –маленький шаг к справедливости относительно памяти жертв Геноцида армян и всех других геноцидов.
В 2008 году губернатор штата Джеб Буш официально заявил о признании Геноцида армян.
Армянская община Флориды благодарна Ране Браун, Генри Петраки и семье Атаянц за их усилия и поддержку принятия резолюции.