31 Հունվար 2003 - 14:31 AMT
ՄՈՍԿՎԱՅԻ ԻՇԽԱՆՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՁԳՏԵԼՈՒ ԵՆ, ՈՐՊԵՍԶԻ ՀԱՅ ՀԱՄԱՅՆՔԻ ԵՎ ՄՈՍԿՎԱՑԻՆԵՐԻ ՄԻՋԵՎ ՈՉ ՄԻ ՊԱՌԱԿՏՈՒՄ ՉԼԻՆԻ
Մոսկվայի իշխանությունները կձգտեն, որպեսզի հայ համայնքի եւ մոկվացիների միջեւ ոչ մի պառակտում չլինի: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում է «Արկա» գործակալությունը, հայտարարել է այցով Երեւանում գտնվող Մոսկվայի քաղաքապետ Յուրի Լուժկովը: Նրա խոսքերով` այդ գործում բավական կարեւոր դեր է խաղում Ռուսաստանի հայերի միությունը: Յու. Լուժկովը գոհունակություն էհայտնել Միության գործունեությունից` հայ-ռուսական կապերի ամրապնդման գործում: Նա նշել է Մոսկվայի եւ Երեւանի քաղաքապետերի մշտական հանդիպումների անհրաժեշտությունը` ընդգծելով, որ «դա կօժանդակի համատեղ նախագծերի իրականացմանը»: Նշենք, որ Մոսկվայի եւ Երեւանի քաղաքապետեր Յուրի Լուժկովը եւ Ռոբերտ Նազարյանը երեկ ստորագրել են 2003-2004 թթ. երկու մայրաքաղաքների միջեւ համագործակցության մասին համաձայնագիր:

31 Январь 2003 - 14:31 AMT
ВЛАСТИ МОСКВЫ БУДУТ СТРЕМИТЬСЯ, ЧТОБЫ МЕЖДУ АРМЯНСКОЙ ДИАСПОРОЙ И МОСКВИЧАМИ НЕ БЫЛО НИКАКИХ РАСКОЛОВ
Власти Москвы будут стремиться , чтобы между армянской диаспорой и москвичами не было никаких расколов. Об этом, по сообщению агентства “Арка”, заявил находящийся с визитом в Ереване мэр Москвы Юрий Лужков. По его словам, в этом деле немаловажную роль играет Союз армян России. Он выразил удовлетворение деятельностью Союза в деле укрепления армяно-российских связей. Ю.Лужков отметил необходимость постоянных встреч между градоначальниками Москвы и Еревана, подчеркнув, что «это будет способствовать реализации совместных проектов».Отметим, что мэр Москвы Юрий Лужков и мэр Еревана Роберт Назарян подписали вчера соглашение о сотрудничестве между столицами на 2003-2004 гг.