Հունաստանի ԱԳՆ ղեկավար Դիմիտրիս Ավրամոպուլոսը սատարում է Ղարաբաղյան հիմնահարցի խաղաղ կարգավորմանը միջազգային իրավունքի և միջազգային սկզբունքների հիման վրա:
«Որպես ԵԱՀԿ մասնակից Հունաստանը լիովին սատարում է ԵԱՀԿ ՄԽ ջանքերին, գտնելու համար մի լուծում, որն ընդունելի կլինի երկու կողմերի համար»,-ասել է հույն նախարարը, որը գտնվում է Ադրբեջանում:
Ըստ Ավրամոպուլոսի, ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման կարևորագույն հարցերից է քաղաքական կամքի առկայությունը հակամարտության լուծման գործում: «Եթե կա քաղաքական կամք, կլինի նաև արդյունք»,-ասել է նա իր ադրբեջանցի պաշտոնակից Էլմար Մամեդյարովի հետ համատեղ մամլո ասուլիսում, հայտնում է 1news.az.-ը:

Глава МИД Греции Димитрис Аврамопулос поддержал мирное решение нагорно-карабахского конфликта на основе международного права и с учетом международных принципов.
«Как участник ОБСЕ Греция полностью поддерживает усилия сопредседателей Минской группы по разрешению нагорно-карабахского конфликта с целью нахождения решения, которое стало бы приемлемым для обеих сторон», – сказал греческий министр, который находится с визитом в Азербайджане
По словам Аврамопулоса, самым важным в вопросе разрешения карабахского конфликта является наличие политической воли обеих сторон в разрешении этого конфликта. «Если есть политическая воля, будут и результаты», – сказал он на совместной пресс-конференции со своим азербайджанским коллегой Эльмаром Мамедъяровым, передает 1news.az.