Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող ֆիլմը կարող է ցուցադրվել Ստամբուլի կինոփառատոնում: Ինչպես գրում է Armenian Mirror-Spectator-ը, ֆիլմի հեղինակները՝ Նուբար Ալեքսանյանն ու նրա դուտսրը՝ Էբբին ֆիլմ են նկարահանել «Ճամփորդություն դեպի Հայաստան». Երեք սերունդ Ցեղասպանությունից հետո» վերնագրով: Ըստ Ալեքսանյանի, դա պատմություն է այն մասին, թե ինչպես է երիտասարդ կնոջ հետաքրքրասիրությունը ստիպում նրա հորը միանալ իրեն՝ ճանաչելու համար ընտանիքի անցյալի մութ էջերը: Արդյունքում նրանք հասկանում են, թե ինչպես է Հայոց ցեղասպանության ժխտումն ազդում նրանց վրա այսօր:
«Դա փաստագրական ֆիլմ է դաժանության ապշեցուցիչ ակտի մասին, որը փոխեց «հայ» հասկացության էությունը»,-ասել է նա: Ֆիլմը տևում է 1,5 ժամ, պրեմիերան տեղի կունենա 2014թ. դեկտեմբերին: Ալեքսանյանը մեծ ծրագրեր ունի, կապված ֆիլմի հետ և հուսով է, որ այն կցուցադրվի կինոթատրոններում, կինոփառատոներում, հեռուստատեսությամբ: Հետաքրքրված է ֆիլմով նաև Ստամբուլի կինոփառատոնը:
Նուբար Ալեքսանյանը լուսանկարիչ է ու ռեժիսոր: Նա եղել է շուրջ 40 երկրներում, լուսանկարներ անելով Life, Newsweek, Time, National Geographic, Fortune and Geo հանդեսների համար: Նա 5 գրքերի ու ալբոմների հեղինակ է:

Фильм о Геноциде армян может быть показан на фестивале в Стамбуле. Как пишет The Armenian Mirror-Spectator, авторы фильма Нубар Алексанян и его дочь Эбби показали изменения, происходящие сегодня в армянской семье. Фильм называется «Путешествие в Армению. Три поколения после Геноцида». По словам Алексаняна, это история о том, как любопытство молодой женщины заставляет ее отца присоединиться к ней, чтобы узнать темное прошлое семьи. В итоге они понимают, как отрицание Геноцида армян 1915 года влияет на них сегодня.
«Это документальный фильм об ошеломляющем акте бесчеловечности, который изменил суть понятия «армянин», – сказал он. Фильм длится около полутора часов, премьера – в декабре 2014 года. У Алексаняна большие планы, связанные с фильмом и он надеется показать его в кинотеатрах, на кинофестивалях, по телевидению и международным каналам. Интерес к фильму также высказал Международный кинофестиваль в Стамбуле.
Нубар Алексанян – фотограф и режиссер. Он побывал в более чем 40 странах, делая фотографии для журналов Life, Newsweek, Time, National Geographic, Fortune and Geo. Он опубликовал 5 книг и альбомов с фотографиями. Алексанян снимал таких звезд как Пол Саймон, Уинтон Марсалис и Карт Брукс.Paul Simon, Wynton Marsalis and Garth Brooks.