14 Դեկտեմբեր 2005 - 09:52 AMT
Մերձմոսկովյան Ժելեզնոդոռոժնի քաղաքում հետաքննվում են Հայաստանի քաղաքացու եւ Լիպեցկի շրջանի երկու բնակիչների սպանության հանգամանքները: Ինչպես հաղորդել են Մոսկվայի մարզի ՆԳՊՎ-ում, զոհվածների մարմինները հայտնաբերվել են երեքշաբթի Մագիստրալնայա փողոցի տներից մեկում: «Նախնական տվյալներով, նրանք մահացած են եղել երեք օր առաջ անհայտ անձի կողմից հասցված ֆիզիկական վնասվածքների հետեւանքով»,-պատմել է աղբյուրը: Նա նշել է նաեւ, որ ըստ նախնական տվյալների, զոհվածները աշխատում էին մերձմոսկովյան կոոպերատիվներից մեկում, հաղորդում են ռուսական ԶԼՄ-ները:
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 3-ին Մոսկվայի հարավային մարզի դատախազությունը քրեական գործ է հարուցել Հայաստանի քաղաքացու սպանության փաստով: Հանցագործությունը կատարվել է բնակելի տներից մեկում Բորիսովսկիե պրուդի փողոցում: «Հայաստանի քաղաքացի Լեւ Կարապետյանին սուր գործիքով հասցվել էին բազմաթիվ վնասվածքներ: Դիտարկվում են սպանության տարբեր վարկածներ, այդ թվում նաեւ կենցաղային հողի վրա»,-ասել է դատախազության ներկայացուցիչը: Այդ փաստով հարուցվել է քրեական գործ ՌԴ Քրեական օրենսգրքի 105-րդ հոդվածով: Նոյեմբերի 30-ին Մոսկվայի հյուսիս-արեւմուտքում սպանվել էր հայաստանցի գործարար Արմեն Եղիազարյանը: Գործարարին գնդակահարել էին Ստրոգինի փողոցի թիվ 7 տան մուտքի մոտ ժամը 12:30-ին: Պատահարի վայրում միլիցիայի աշխատակիցները հայտնաբերել են Մակարովի ատրճանակի վեց պարկուճ: Հանցագործները հեռացել են սեւ գույնի BMW մակնիշի ավտոմեքենայով:

14 Декабрь 2005 - 09:52 AMT
В подмосковном городе Железнодорожный расследуются обстоятельства убийства гражданина Армении и двоих жителей Липецкой области. Как сообщили в ГУВД Московской области, тела погибших были найдены во вторник в одном из домов на улице Магистральная. “По предварительным данным, мужчины погибли около трех суток назад в результате физических травм, нанесенных им неизвестными”, – рассказал источник. Он отметил, что, по предварительным данным, погибшие работали в одном из подмосковных кооперативов, сообщают российские СМИ.
Напомним, что 3-го декабря прокуратура южного округа Москвы возбудила уголовное дело по факту убийства гражданина Армении. Преступление было совершено в одном из жилых домов по улице Борисовские пруды. “На теле гражданина Армении Льва Карапетяна обнаружены многочисленные колото-резаные ранения. Рассматриваются различные версии убийства, в том числе и совершенное на бытовой почве”, – рассказала представитель прокуратуры. По данному факту возбуждено уголовное дело по статье 105 Уголовного кодекса РФ. 30 ноября на северо-западе Москвы был убит бизнесмен из Армении Армен Егиазарян. Коммерсанта расстреляли возле подъезда дома № 7 на Строгинском бульваре около 12:30. На месте происшествия сотрудники милиции нашли шесть гильз от пистолета Макарова. Злоумышленники скрылись на автомобиле БМВ черного цвета.