15 Մայիս 2013 - 09:00 AMT
Արգենտինայի հավաքականի ավագ Մարտին Խայտեն մամուլի ասուլիսում ասել է, որ Դավիթ Նալբանդյանի վերականգնումը մինչև Դևսի գավաթի կիսաեզրափակիչ գրեթե հրաշք կլինի:
«Դավիթը երկու վիրահատություն է տարել: Բժիշկներն ասում են, որ վերականգնումը կտևի 3-4 ամիս: Սակայն մենք գիտենք, թե Դավիթն ինչքան շատ է ցանկանում ելույթ ունենալ հավաքականի կազմում»,- ասել է Խայտեն:
Նա հավելել է, որ Նալբանդյանը կարևոր անդամ է Արգենտինայի թենիսի հավաքականի համար. «Այժմ մենք Դևիսի գավաթի կիսաեզրափակչում ենք, և նույնիսկ առանց Նալբանդյանի, ամեն ինչ կանենք, որպեսզի հաղթենք Չեխիային»: Չեխիա-Արգենտինա խաղը տեղի կունենա սեպտեմբերի 13-15 Պրահայում:

15 Май 2013 - 07:04 AMT
Капитан сборной Аргентины Мартин Хайте на пресс-конференции сказал, что восстановление Давида Налбандяна к матчу Кубка Дэвиса было бы почти чудом.
“Давид перенес операцию на бедре и плече. Врачи говорят, что восстановление займет от трех до четырех месяцев. Но мы знаем, как сильно Давид хочет сыграть в составе сборной”,- сказал Хайте.
Он так же добавил, что Налбандян является важным теннисистом для сборной Аргентины: “Сейчас мы в полуфинале Кубка, и даже без Налбандяна, сделаем все, что бы победить Чехию”.