27 Մայիս 2013 - 09:36 AMT
К-1 МАХ գրան-պրիի կրկնակի հաղթող, Glory World Series-ի գրան-պրիի հաղթող Ջորջիո Պետրոսյանը և Enfusion Kickboxing Tournament 2010թ. չեմպիոն Գագո Դրագոն ժամանել են Մոսկվա համատեղ սեմինար անցկացնելու Մենամարտերի թիվ 1 ակումբում, ինչպես նաև այցելելու «Լեգենդա» մարտական ակումբը: Մարզիկները հանդիպել են Մոսկվայի հայ երիտասարդների ասոցիացիայի հետ:
Դրագոն պատմել է, որ մանկության տարիներին նա երազել է խոհարար լինել, սակայն դեռևս դպրոցում շատ է կռվել, ուստի ծնողները տարել են նրան մենամարտերի դպրոց: Նա պատմել է նաև, որ Դրագո անունը նրան տվել է իր ռուս ընկերը, որի հետ նա մարզվել է կարիերայի սկզբում՝ ասելով, թե կանվանի հայ մարզիկին Գագո Դրագո, եթե նա հաղթի այդ մենամարտում, ինչն էլ տեղի է ունեցել:
Ջորջիո Պետրոսյանը պամել է, որ վերանայում է իր մենամարտերը հասկանալու համար սեփական սխալները:
Մոսկվայի հայ երիտասարդների ասոցիացիայի նախագահ Անդրանիկ Հովսեփյանը նշել է, որ նրանք հայ երիտասարդներին հպարտություն են ներշնչում և օրինակ ծառայում:

27 Май 2013 - 08:34 AMT
Двукратный победитель гран-при К-1 МАХ, победитель гран-при Glory World Series Джорджио Петросян и чемпион 2010 Enfusion Kickboxing Tournament Гаго Драго приехали в Москву, чтобы провести совместный семинар в Клубе Единоборств №1, а также посетить бойцовскую шоу “Легенда”.
Спортсмены встретились с ассоциацией армянской молодежи Москвы.
Драго рассказал, что в детстве он мечтал стать поваром, но он еще в школе много дрался, поэтому родители отдали его в школу единоборств. Спортсмен так же признался, что взял имя Драго, поскольку его русский друг, с кем он тренировался в начале карьеры сказал, если выиграет бой, то будет называть его Гаго Драго. Армянский спортсмен победил в этом поединке.
Джорджио Петросян поделился, что он пересматривает свои бои, чтобы понять свои ошибки и в дальнейшем устранил бы их.
Президент ААММ Андраник Овсепян, поблагодарил спортсменов за встречу, особо отметил, что они являются гордостью и примером для армянской молодежи.