31 Մայիս 2013 - 10:48 AMT
Վրաստանի սպորտի փոխնախարար Զուրաբ Ազմայպարաշվիլին խոստովանել է, որ երկրի վարչապետ Բիձինա Իվանիշվիլին Կիրսան Իլյումժինովի օգնական Բերիկ Բելգաբաևին ասել է, որ պատրաստ է 16 մլն եվրո գրավ մուծել շախմատի 2018թ. Օլիմպիադան ընդունելու համար:
«Հունիսին Թբիլիսիում տեղի կունենա Գրան պրին, 2015-ին մենք կընդունենք Համաշխարհային պատանեկան օլիմպիադան, 2016-ին՝ Համաշխարհային ինտելեկտուալ խաղերը: Հանկարծ հանդիպման ժամանակ խոսք եղավ Համաշխարհային օլիմպիադայի մասին, և Իվանիշվիլին ասաց, որ պատրաստ է թեկուզ հենց այսօր վճարել 16 մլն եվրո»,-նախարարի խոսքն է մեջբերում chess-news.ru-ն:

31 Май 2013 - 10:08 AMT
Заместитель министра спорта Грузии Зураб Азмайпарашвили признался, что премьер- министр страны Бидзина Иванишвили помощника Кирсана Илюмжинова Берика Балгабаева сказал, что готов внести 16 миллионов евро залога на проведение шахматной Олимпиады-2018.
“В июне в Тбилиси пройдет Гран-при, в 2015-м мы примем Всемирную детскую олимпиаду, в 2016-м – Всемирные интеллектуальные игры. Неожиданно в ходе встречи речь зашла и о Всемирной олимпиаде, и Иванишвили сказал, что готов хоть сегодня внести 16 миллионов евро”,- слова Азмайпарашвили передает chess-news.ru.