1 Հունիս 2013 - 14:03 AMT
ԼՂՀ ԱԳՆ ղեկավարն ու Անջեյ Կասպրշիկն այսօր քննարկել են ԼՂՀ և Ադրբեջանի ԶՈՒ շփման գծում տիրող իրավիճակը
Այսօր Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ, դեսպան Անջեյ Կասպրշիկին:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են մի շարք հարցեր, այդ թվում ԼՂՀ և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծում տիրող իրավիճակի, ինչպես նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի գրասենյակի կողմից իրականացվող դիտարկումների վերաբերյալ: Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:

1 Июнь 2013 - 14:07 AMT
Глава МИД Арцаха обсудил с Анджеем Каспршиком ситуацию на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана
1 июня министр иностранных дел Нагорно-Карабахской Республики Карен Мирзоян принял личного представителя действующего председателя ОБСЕ посла Анджея Каспршика.
В ходе встречи стороны обсудили ряд вопросов, в том числе касающихся ситуации на линии соприкосновения вооруженных сил НКР и Азербайджана, а также мониторингов, проводимых офисом личного представителя действующего председателя ОБСЕ, сообщает пресс-служба МИД НКР.