3 Հունիս 2013 - 07:17 AMT
Երկու քաշային կարգերում աշխարհի նախկին չեմպիոն Արթուր Աբրահամը, ամենայն հավանականության, ռինգ կվերադառնա օգոստոսի 24-ին Գերմանիայում: Նրա մրցակիցը դեռ հայտնի չէ, հաղորդում է BoxingScene-ը.
Իր վերջին մենամարտում Աբրահամը հանդիպել է Ռոբերտ Շտիգլիցին, որին զիջել է 4-րդ ռաունդում: Մինչ այդ բռնցքամարտիկները հանդիպել էին ևս մեկ անգամ, այն ժամանակ էլ տեխնիկական նոկաուտով հաղթել էր հայազգի բռնցքամարտիկը: Իսկ նրանց 3-րդ մենամարտը դեռ չի նախատեսվում անցկացնել:
Բանն այն է, որ Շտիգլիցը պատրաստվում է 4 տարվա պայմանագիր ստորագրել Sat1 հեռուստաալիքի հետ, որը ARD-ի մրցակիցն է, իսկ այդ ալիքի հետ համագործակցում է Աբրահամը:

Бывший чемпион мира в двух весовых категориях Артур Абрахам, вероятнее всего, вернется на ринг 24 августа в Германии. Соперник армянского боксера еще не известен, передает BoxingScene.
Свой последний бой Абрахам провел против Роберта Штиглица, от которого потерпел досрочное поражение в четвертом раунде. В первой встрече боксеров досрочную победу одержал Абрахам. Тем не менее, третьего поединка в ближайшем будущем не ожидается.
Сообщается, что Штиглиц собирается подписать четырехлетний контракт с телеканалом Sat1, являющимся конкурентом сети ARD, с которой сотрудничает Абрахам.