Կարճաժամկետ այցով Բրյուսելում գտնվող Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանը մի շարք հանդիպումներ է ունեցել Եվրախորհրդարանի պատգամավորների հետ: Նա հանդիպել է նաև Եվրամիություն-Հայաստան բարեկամության խմբի ղեկավար, Եվրախորհրդարանի արտաքին հարցերով հանձնաժողովի անդամ, Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության խմբակցության բյուրոյի անդամ Էլենի Թեոխարոսի և Կանաչներ-Եվրոպայի ազատական միության խմբի փոխնախագահ Միշել Ռիվազիի հետ:
Հանդիպումների ժամանակ տեղի է ունեցել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ տեսակետների փոխանակում: Քննարկվել են նաև եվրախորհրդարանականների խմբի՝ վերջերս Արցախ կատարած այցի արդյունքները: ԼՂՀ ԱԳՆ ղեկավարը հետաքրքրվածություն է արտահայտել նման կապերի շարունակման և խորացման մեջ:
Այցի շրջանակներում Կարեն Միրզոյանը հանդիպումներ է ունեցել նաև բրյուսելյան ոչ կառավարական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների ու Բելգիայի հայկական համայնքի ղեկավարների հետ:

8 Июнь 2013 - 11:31 AMT
Находящийся с краткосрочным визитом в Брюсселе министр иностранных дел Республики Арцах Карен Мирзоян провел ряд встреч с депутатами Европарламента, в том числе с президентом группы дружбы Армения-Евросоюз, членом Комиссии по иностранным делам Европарламента, членом бюро фракции Европейской народной партии Элени Теохарус и вице-председателем парламентской фракции «Зеленые» — Европейский свободный альянс Мишель Ривази.
В ходе встреч состоялся обмен мнениями вокруг вопросов, представляющих взаимный интерес. Были также обсуждены итоги недавнего визита группы европарламентариев в Арцах.
Глава МИД НКР выразил заинтересованность в продолжении и углублении подобных контактов.
В рамках визита Карен Мирзоян провел также встречи с представителями ряда брюссельских неправительственных организаций и руководителями армянской общины Бельгии, передает пресс-служба МИД НКР