Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասել է, որ գոհ է Եվրոպայի առաջնությունում բռնցքամարտիկների ելույթից:
«Առաջնությունն անցավ ուժեղ պայքարում: Մեր մարզիկներն արեցին այն, ինչին պատրաստ էին այսօրվա դրությամբ: Անշուշտ, Արամ Ավագյանը կարող էր արծաթ կամ ոսկի նվաճել, սակայն գլխավոր մրցավարը սխալվեց, և մեր բռնցքամարտիկը դուրս մնաց պայքարից»,-ասել է Աղամալյանը:
Արամ Ավագյանը (56 կգ) կիսաեզրափակչում զիջեց Միկոլա Բուցենկոյին (Ուկրաինա)՝ նվաճելով ԵԱ բրոնզե մեդալ: Գլխավոր մրցավարը երրորդ ռաունդում երկու միավոր է տվել ուկրաինացուն՝ հավասարեցնելով հաշիվը, որից հետո հենց նա էլ հաղթող է ճանաչվել:
«Հետո այդ բուլղարացի մրցավարին որակազրկեցին, սակայն դա չէր կարող փոխել մենամարտի արդյունքը, Արամը մնաց բրոնզե մեդալակիր»,-հավելեց Աղամալյանը:
Ըստ մարզչի, նրանք կսկսեն պատրաստվել համաշխարհային Ունիվերսիադային, որին կմասնակցեն 4 հայ բռնցքամարտիկներ. «Կազանում հանդես կգան Կորյուն Սողոմոնյանը, Արթուր Քիրաջյանը: Մյուսների անունները ես ավելի ուշ կհայտնեմ»:

Главный тренер сборной Армении по боксу Карен Агамалян корреспонденту PanARMENIAN.Net сказал, что доволен выступлением боксеров на чемпионате Европы.
“Чемпионат прошел в сильной борьбе. Наши боксеры сделали то, на что они на сегодняшний день готовы. Конечно, Арам Авагян мог завоевать серебро или же золото, но главный судья полуфинальной встречи ошибся, и наш боксер выбыл из борьбы”.- сказал Агамалян.
Арам Авагян (в/к 56) в полуфинальном поединке уступил Миколе Буценко (Украина), завоевав бронзовую медаль ЧЕ. Главный арбитр в третьем раунде дал два очка украинцу, сделав счет равным, после чего он и стал победителем. “Затем этого болгарского арбитра дисквалифицировали, но это не могло изменить исход поединка, Арам остался лишь бронзовым призером”,- добавил Агамалян.
По словам тренера, они начнут готовиться ко Всемирной Универсиаде. Там примут участие 4 армянских боксера: “В Казани выступят Корюн Согомонян, Артур Кираджян. Остальные имена я назову позже”.