ԼՂՀ ախագահ Բակո Սահակյանը այսօր այցելել է քաղաք Մարտունի և մասնակցել Արցախի հերոս Մոնթե Մելքոնյանի զոհվելու 20-ամյա տարելիցին նվիրված միջոցառումներին: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ին տեղեկացնում է Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատալազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
Նախագահ Սահակյանը ծաղկեպսակներ է դրել Ավոյի և զոհված ազատամարտիկների հուշարձաններին ու մասնակցել Մարտունու մշակույթի պալատում Մոնթե Մելքոնյանի հիշատակին նվիրված միջոցառմանը:
Միջոցառումներին մասնակցում էին Հայ Առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, Ազգային Ժողովի փոխխոսնակ Արթուր Թովմասյանը, փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ Յուրի Խաչատուրովը, ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Մովսես Հակոբյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հյուրեր Հայաստանից և Սփյուռքից:

12 июня президент Республики Арцах Бако Саакян посетил город Мартуни и принял участие в мероприятии, посвященном 20-летней годовщине гибели Героя Арцаха Монте Мелконяна.
Президент Саакян возложил венки к памятникам Аво и погибшим воинам –освободителям и принял участие в мероприятии, посвященном памяти Монте Мелконяна в Дворце культуры Мартуни.
В мероприятии приняли участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви, архиепископ Паргев Мартиросян, вице-спикер Национального собрания Артур Товмасян, вице-премьер Артур Агабекян, начальник Генштаба ВС РА Юрий Хачатуров, министр обороны НКР Мовсес Акопян, другие должностные лица, гости из Армении и из-за рубежа.