13 Հունիս 2013 - 08:20 AMT
Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց, որ ոչ ոք չի պահանջել, որ նա հրաժարական տա:
«Եթե ժողովուրդը պահանջի, հրաժարական կտամ: Ես կոչ եմ անում դուրս գալ վիրտուալ կյանքից և իրականում հանդիպել ինձ ու քննարկումներ անել: Ես համացանցում գրառումներ եմ տեսել, թե իբր ես եմ որոշում հավաքականի կազմը, թե ես վաճառել եմ Մալթայի հետ հանդիպումը, դրանք անհեթեթություններ են: Եթե ես վնաս եմ տալիս հայակական ֆուտբոլին, թող ասեն ինձ»,- ասաց նա:
ՀՖՖ նախագահն ընդգծեց, որ Մալթայի դեմ խաղում հայ ֆուտբոլիստները մտել են դաշտ սուպերֆուտբոլիստների կարգավիճակով. «Նրանք թերագնահատել են մրցակցին, ինչի համար էլ պատժվել են: Նրանք կտրվել են գետնից, և մեր խնդիրն է նրանց պահել այդ ճանապարհից: Իսկ ահա Դանիայի դեմ հանդիպմանը ցույց են տվել իրենց խաղը»:
Մալթայի դեմ խաղում Հայաստանի ընտրանին հունիսի 7-ին սեփական հարկի տակ անակնկալ պարտություն է կրել 0:1 հաշվով, իսկ ահա 4 օր անց տպավորիչ հաղթանակ տոնել Դանիայի նկատմամաբ 4:0 հաշվով:
«Դանիայի հետ խաղում նրանք արեցին այն, ինչին պատրաստ էին: Դանիային հաղթելն ամենևին էլ հերոսություն չէր, եթե սա հերոսություն է բա մեր շախմատիստներն ի՞նչ ասեն»,- հավելեց նա:

Президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян на встрече с журналистами отметил, что никто не требовал его отставки. “Если народ потребует, я уйду в отставку. Я предлагаю некоторым людям выйти из виртуальной жизни, встретится со мной лично и обсудить интересующие вопросы. Я видел в некоторых соцсетях записи о том, что якобы я определяю состав сборной Армении по футболу, что продал игру с Мальтой. Это чушь. Если я своей работой могу навредить армянскому футболу, пусть мне скажут об этом прямо”, – отметил Рубен Айрапетян.
Он отметил, что в игре с Мальтой армянские игроки вышли на поле, чувствуя себя суперфутболистами: «Они недооценили соперника, за что и поплатились. А в игре с Данией показали, на что способны».
7 июня в Ереване сборная Армении проиграла сборной Мальты со счетом 1:0. А уже 11 июня в Копенгагене армянские футболисты со счетом 4:0 обыграли сборную Дании.