14 Հունիս 2013 - 11:18 AMT
«Կրասնոդարը» ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում` պատրաստվելով Ռուսաստանի առաջնության նոր մրցաշրջանին: Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Մարկոս Պիզելլին, որը «Կուբանից» տեղափոխվել է «Կրասնոդար», ասել է, որ լավ է զգում իրեն այս թիմում ւ այնպիսի զգացողություն ունի, որ տղաներին վաղուց է ճանաչում, հայտնում է ակումբի պաշտոնական կայքը:
«Բոլորը ինձ շատ լավ են վերաբերվում, մարզչի հետ ոչ մի խնդիր չկա: Ես շատ գոհ եմ: Սա ինձ համար քայլ առաջ է: Իհարկե, «Կուբանը» դուրս եկավ Եվրոպայի լիգա, սակայն «Կրասնոդարն» աստիճանաբար ավելի լավ է խաղում»,-ասել է նա:
Նա հավելել է, որ այս հավաքի ընթացքում մտադիր է ծանոթանալ ֆուտբոլիստների հետ, տեսել, թե նրանք ինչպես են խաղում, ինչ տեխնիկա է օգտագործում մարզիչը. «Ես ուզում եմ, որ մեր թիմը հաջողության հասնի և կարողանա Եվրոպայի լիգայի ուղեգիր նվաճել»:

14 Июнь 2013 - 11:10 AMT
“Краснодар” в Австрии проводит сборы, готовясь к новому сезону чемпионата России. Полузащитник сборной Армении Маркос Пизелли, который из “Кубани” перешел в “Краснодар” сказал, что чувствует себя очень хорошо, и такое ощущение, что знает ребят очень давно.
“Все ко мне очень хорошо относятся, с тренером тоже нет никаких проблем. Я очень доволен. Переход в “Краснодар” для меня шаг вперед, Конечно, “Кубань” вышла в Лигу Европы, но “Краснодар” с каждым годом играет все лучше и лучше”,- слова Пизелли передает официальный сайт клуба.
Он добавил, что на этих сборах хочет познакомиться с футболистами, узнать как они играют, какую технику использует тренер: “Я хочу, что бы наша команда добилась успехов и смогла завоевать путевку в Лигу Европы”.