17 Հունիս 2013 - 09:21 AMT
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 17-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության վճռաբեկ դատարանի պատվիրակությանը` դատարանի նախագահ Արման Մկրտումյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպմանը քննարկվել են դատաիրավական ոլորտում երկու հայկական պետությունների համագործակցությանը վերաբերող հարցեր: Երկուստեք նշվել է կապերի հետագա ընդլայնման եւ խորացման անհրաժեշտության մասին, ինչի համար առկա են բոլոր պայմանները:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ Գերագույն դատարանի նախագահ Նարինե Նարիմանյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

17 июня президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию Кассационного суда Армении во главе с председателем суда Арманом Мкртумяном.
На встрече были обсуждены вопросы сотрудничества между двумя армянскими государствами в судебно-правовой сфере. Обе стороны отметили необходимость дальнейшего расширения и углубления связей, для чего имеются все условия.
Во встрече приняла участие председатель Верховного суда НКР Нарине Нариманян, другие должностные лица, сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.