19 Հունիս 2013 - 09:21 AMT
Կազանում կայանալիք Համաշխարհային ուսանողական խաղերին, որոնք անցկացվելու են հուլիսի 6-17-ը, Հայաստանը ներկայացնելու են 4 հայ ձյուդոիստներ:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Տիգրան Բաբայանն ասել է, որ կազմում որոշակի փոփոխություններ են կատարվել Գոռ Հարությունյանի վնասվածքի և Արտյոմ Բաղդասարյանի առողջական խնդիրների հետ կապված: Իսկ Կազան են մեկնելու Գրիգոր Իվանյանը (60 կգ), Սինգապուրի պատանեկան Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր Դավիթ Ղազարյանը (66 կգ), Անդրանիկ Չափարյանը (74 կգ) և Հակոբ Առաքելյանը (100 կգ): Չափարյանը ելույթ է ունենալու նաև գոտիներով ըմբշամարտում, իսկ Հակոբյանը` սամբոյի մրցումներին:
«Ունիվերսիադայից առաջ հավաք չենք անցկացրել, կենտրոնացած մարզումներ ենք ունեցել «Հայաստան» մարզական միությունում, իսկ Ղազարյանը մարզվել է Վանաձորում: Օրենբուրգում և Դաղստանում մասնակցել ենք միջազգային մրցաշարերի, որոնք էլ նախապատրաստական փուլ են հանդիսացել մեզ համար»,- նշել է մարզիչը:

19 Июнь 2013 - 09:42 AMT
На Всемирных студенческих играх, которые пройдут в Казани 6-17 июля, выступят 4 армянских дзюдоиста.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net наставник сборной Армении Тигран Бабаян сказал, что в составе произошли некоторые изменения, которые связаны с травмой Гора Арутюняна и и проблемами со здоровьем у Артема Багдасаряна. В Казань поедут Григор Иванян (в/к 60), бронзовый призер юношеских Олимпийских игр в Сингапуре Давид Казарян (в/к 66), Андраник Чапарян (в/к 74) и Акоп Аракелян (в/к 100). Чапарян выступит и в борьбе на поясах, а Аракелян в соревнованиях по самбо.
“До Универсиады мы не провели сборы, сейчас тренируемся в спортивном союзе “Айастан”, а Казарян готовиться к турниру в Ванадзоре. Мы приняли участие на международных турнирах в Оренбурге и Дагестан, которые и стали подготовительным этапом для нас”,- отметил тренер.