21 Հունիս 2013 - 09:32 AMT
Կազանում կայանալիք ամառային Ունիվերսիադային, որը տեղի կունենա հուլիսի 6-17-ը, հավանաբար, կմասնակցեն 4 հայ բռնցքամարտիկներ:
PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանն ասել է, որ մրցաշարում նա կհայտագրի Կորյուն Սողոմոնյանին (49 կգ), Հենրիկ Մոքոյանին (56 կգ), Սամվել Բաղդասարյանին (60 կգ) և Արթուր Քիրաջյանին (64 կգ):
Հայաստանի հավաքականը ամենօրյա Մարզումներ է անցկացնում Երևանի օլիմպիական հերթափոխի պետական մարզական քոլեջում: Իսկ խաղերի մեկնարկից առաջ հայ բռնցքամարտիկները հավաք կանցկացնեն քոլեջում:
«Մենք դեռ 15 օր ունենք, կաշխատենք լավ մարզավիճակի հասնել ու պայքարել բարձր տեղերի համար»,-ասել է Աղամալյանը:

На летней Универсиаде в Казани, которая пройдет 6-17 июля, по всей вероятности, выступят 4 армянских боксера.
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении Карен Агамалян сказал, что на турнире он заявит Корюна Согомоняна (в/к 49), Генрика Мокояна (в/к 56), Самвела Багдасаряна (в/к 60) и Артура Кираджяна (в/к 64).
Сборная Армении проводит каждодневные тренировки в государственном спортивном колледже Олимпийского резерва Еревана. А за неделю до старта игр сборная в колледже проведет сбор.
“У нас еще есть 15 дней, постараемся за это время набрать хорошую форму и бороться за высокие места”,- добавил Агамалян.