26 Հունիս 2013 - 07:47 AMT
Հուլիսի 8-26-ը The New York Times վարկածով բեսթսելերի հեղինակ, գրող Քրիս Բոհջալյանը շրջագայություն է սկսում՝ ներկայացնելու համար իր վերջին «Լույսը ավերակներում» վեպը: Հուլիսի 9-ին շնորհանդես տեղի կունենա Հայ ընդհանուր բարեգործական միության (AGBU) Նյու Յորքի գրասենյակում, իսկ հետո Հովնանյան դպրոցում Նյու Ջերսիում:
Ըստ Բոհջալյանի, AGBU-ն և Հովնանյան դպրոցը աջակցել են նրան գիրքը գրելու ընթացքում, ինչպես նաև պատմական Հայաստան ուղևորության ժամանակ:
Այս տարվա մայիսին Բոհջալյանը Armenian Weekly-ի խմբագիր Խաչիկ Մուրադյանի հետ եղել է Ստամբուլում նախորդ տարի լույս տեսած «Ավազե ամրոցի աղջիկները» վեպի շնորհանդեսի ժամանակ, այցելել է նաև Արևմտյան Հայաստան:
Վեպը պատմում է պատերազմից ավերված Տոսկանայում սիրո, հուսահատության ու վրեժի մասին: Ըստ Դոննա Սեմանի, Բոհջալյանը համադրում է բարդ կառուցվածքներն ու գերող զգացմունքայնությունը պատմական ընկալման ու վրեժի խորը զգացումի հետ՝ բացառիկ վեպ ստեղծելով պատերազմի ողբերգական հետևանքների մասին, գրում է The Armenian Weekly-ին:

26 Июнь 2013 - 04:05 AMT
С 8 по 26 июля автор бестселлера по версии The New York Times, писатель Крис Бохджолян начинает турне по презентации своего последнего романа «Свет в руинах». 9 июля презентация пройдет в офисе Всеармянского благотворительного союза (AGBU) в Нью-Йорке, а затем в школе Овнанян в Нью-Джерси.
По словам Бохджоляна, AGBU и школа Овнанян оказали ему поддержку в написании книги, а также в поездке в историческую Армению.
В мае этого года Бохджолян вместе с редактором Armenian Weekly Хачиком Мурадяном был в Стамбуле на презентации своей прошлогодней книги «Девушки песчаного замка» и тогда же побывал в Западной Армении.
«Свет в руинах» рассказывает о любви, отчаянии и мести в разоренной войной Тоскане. По словам Донны Семан, Бохджолян сочетает сложные построения и завораживающую чувственность с историческим пониманием и глубоким чувством мести для создания исключительного романа о трагических последствиях войны, пишет The Armenian Weekly.