Դորտմունդի «Բորուսիայի» սպորտային տնօրեն Միխաել Ցորկը մամուլին հայտնել է, որ ՉԼ խաղարկության եզրափակչի մասնակիցը կարող է համալրվել միանգամից երեք ֆուտբոլիստներով:
Ըստ Bild-ի, գերմանական ակումբի անդամ կարող է դառնալ նաև «Շախտյորի» և Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը: «Բորուսիա Դ»-ի ղեկավարները պատրաստ են ֆուտբոլիստի համար 25 մլն եվրո վճարել, իսկ բանակցությունները ֆուտբոլիստի հետ արդեն կայացել են:
Մինչդեռ Մխիթարյանը չի ներկայացել «հանքափորների» հավաքին և կտուգանվի:
Հայաստանում նոր-նոր են մարել կրքերը, կապված Մխիթարյանի «Լիվերպուլ» տեղափոխման վերաբերյալ հաղորդագրությունների հետ: Ընդ որում «Շախտյորի» գլխավոր տնօրեն Սերգեյ Պալկինը հայտարարել է, թե «Լիվերպուլը» Մխիթարյանի տեղափոխման հարցով իրենց չի դիմել: Հարկ է նշել, որ Մխիթարյանի տրանսֆերային իրավունքները պատկանում են ոչ միայն «Շախտյորին», այլ նաև Դոնեցկի «Մետալուրգի» փոխնախագահ Օլեգ Մկրտչյանին: Գործարարը հրապարակավ հայտարարել է, որ իրեն է պատկանում Մխիթարյանի տրասֆերի իրավունքի 50 տոկոսը, սակայն թե ով է նրան լիազորել բանակցել տեղափոխման շուրջ, դեռ պարզ չէ:

Спортивный директор дортмундской "Боруссии" Михаэль Цорк сообщил прессе о том, что финалист прошлого розыгрыша ЛЧ может пополниться сразу тремя игроками.
По информации издания Bild, одним из исполнителей немецкого клуба может стать нынешний лидер "Шахтера" и национальной команды Армении Генрих Мхитарян. Руководители "Боруссии Д" готовы отдать за футболиста 25 миллионов евро, а переговорный процесс с игроком уже состоялся.
Ранее Мхитарян не прибыл на сбор "горняков" в Австрию и будет оштрафован клубом.
Только-только в Армении чуть поутихли страсти, связанные с сообщением о переходе Мхитаряна в «Ливерпуль». При этом генеральный директор «Шахтера» Сергей Палкин, заявил, что «Ливерпуль» в клуб по поводу приобретения футболиста не обращался. Стоит отметить, что правами на футболиста владеет не только «Шахтер», но и вице- президент донецкого «Металлурга» Олег Мкртчян. Бизнесмен публично объявил, что у него половина прав на Мхитаряна, однако кто уполномочен вести переговоры о переходе до сих пор неизвестно.