27 Հունիս 2013 - 07:57 AMT
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել «Ազատ Արցախ» հանրապետական թերթի աշխատակիցներին: Ուղերձում ասված է. «Ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ և մեր հանրապետական թերթի բոլոր ընթերցողներին հիշարժան հոբելյանի՝ հիմնադրման 90-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Ստեղծման օրից «Ազատ Արցախը» միշտ եղել է իր ժողովրդի կողքին, արտահայտել նրա հոգսերն ու ձգտումները և ամենածանր պահերին դարձել նրա խոսափողը: Հատուկ կուզենայի նշել թերթի առանցքային դերակատարությունը մեր ազգային-ազատագրական նորօրյա պայքարում: Դա յուրօրինակ հերոսություն էր և սխրանք, որն արժանի է ամենաբարձր գնահատանքի: Անցնելով երկար ճանապարհ` թերթն այսօր էլ շարունակում է իր արժանի տեղն զբաղեցնել հանրապետության հասարակական-քաղաքական կյանքում:
Վստահ եմ, որ զարգացնելով տասնամյակների ընթացքում կուտակված հարուստ փորձն ու ավանդույթները, «Ազատ Արցախն» այսուհետ էլ հավատարիմ կմնա իր հիմնական նպատակին` ծառայել հարազատ ժողովրդին ու հայրենի երկրին, պատմել մարդկանց առօրյա կյանքի և հուզող խնդիրների մասին, ներկայացնել ու պաշտպանել Արցախի Հանրապետության շահերը»:

27 Июнь 2013 - 07:43 AMT
Президент Республики Арцах Бако Саакян поздравил коллектив республиканской газеты «Азат Арцах» с 90-летием со дня основания. В послании, в частности, говорится:
«Азат Арцах» со дня создания всегда был рядом со своим народом, выражал его заботы и стремления, а в самые тяжелые моменты был его рупором. Особо хотел бы отметить ключевую роль газеты в новейшей истории нашей национально-освободительной борьбы. Это было своеобразным проявлением героизма и подвига, которые достойны самой высокой оценки.
Пройдя длинный путь, газета и сегодня продолжает занимать достойное место в общественно-политической жизни республики. Уверен, что развивая десятилетиями накопленный богатый опыт и традиции, «Азат Арцах» и впредь будет привержен своей основной цели – служению родному народу и Родине, освещению повседневной жизни и проблем людей, представлению и защите интересов Республики Арцах».