29 Հունիս 2013 - 07:00 AMT
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 29-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի պատվիրակությանը՝ կառույցի ղեկավար Արտակ Շաբոյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տնտեսական մրցակցության կարգավորման ոլորտում համագործակցության, փորձի փոխանակման հետ կապված հարցեր:
Երկուստեք նշվել է երկու հայկական պետությունների միջև այս ոլորտում համագործակցության խորացման անհրաժեշտությունը և դրա համար բոլոր հնարավորությունների առկայությունը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ ֆինանսների և էկոնոմիկայի նախարար Սպարտակ Թևոսյանը, ԼՂՀ հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի նախագահ Լևոն Մնացականյանը, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

29 Июнь 2013 - 06:44 AMT
28 июня президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию государственной комиссии Республики Армения по защите экономической конкуренции во главе с руководителем структуры Артаком Шабояном.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества и обмена опытом в сфере регулирования экономической конкуренции.
Обе стороны отметили необходимость углубления сотрудничества между двумя армянскими государствами в этой сфере и наличие для этого всех необходимых условий.
Во встрече приняли участие министр финансов и экономики НКР Спартак Тевосян, председатель государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции Левон Мнацаканян.