15 Փետրվար 2006 - 14:54 AMT
Լեռնային Ղարաբաղի խորհրդարանում կայանալիք Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման վերաբերյալ լսումները նախաձեռնել է «ՀՅԴ-88» կուսակցությունը: Ինչպես ասել է PanARMENIN.Net-ի թղթակցի հետ ունեցած հարցազրույցի ժամանակ ԼՂՀ խորհրդարանի պատգամավոր Գեղամ Բաղդասարյանը, այդ նախաձեռնության հետ համաձայն են ինչպես բոլոր պատգամավորները, այնպես եւ խորհրդարանի ղեկավարությունը: «ԼՂՀ ԱԺ խոսնակ Աշոտ Գուլյանը առաջարկել է, որ այդ հարցը քննարկվի ոչ թե արտահերթ նիստի ժամանակ, այլ կազմակերպվեն հատուկ լսումներ: Մենք համաձայն ենք այդ առաջարկության հետ: Լսումները կկայանան եւ դրանց կմասնակցեն բոլոր հետաքրքրված կողմերը»,- նշել է նա:
Բաղդասարյանը նաեւ նշել է, որ բանակցություններ են տարվում Հայաստանի քաղաքական ուժերի հետ ինչպես նաեւ ՀՀ արտաքին գործոց նախարարության հետ, որոնք եւս կհրավիրվեն Ստեփանակերտ մասնակցելու այդ լսումներին, որոնք հավանաբար կսկսվեն 2006թ. մարտի կեսերին:

15 Февраль 2006 - 14:54 AMT
Слушания в парламенте Нагорно-Карабахской Республики по урегулированию нагорно-карабахской проблемы инициировано депутатской фракцией «АРФД-88». Как сказал в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net депутат парламента НКР Гегам Багдасарян, с данной инициативой согласны как все депутаты, так и руководство парламента. «Спикер НС НКР Ашот Гулян предложил, чтобы этот вопрос был вынесен не на внеочередную сессию, а были организованы специальные слушания. Мы с этим предложением согласны. Слушания будут открытыми и в них будут принимать участие все заинтересованные лица», – отметил он.
Багдасарян также сказал, что ведутся переговоры с представителями политических сил Армении и министерством иностранных дел РА, которые тоже будут приглашены в Степанакерт на парламентские слушания, которые предположительно начнутся в середине марта 2006 года.