ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն` հունիսի 23-ից 29-ն ընկած ժամանակահատվածում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 300 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը կանխարգելիչ քայլեր են ձեռնարկել հակառակորդի ակտիվությունը կանխելու համար և մարտագծի ողջ երկայնքով շարունակել են վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

29 Июнь 2013 - 11:06 AMT
Согласно оперативным данным Армии обороны НКР, в период с 23-29 июня на линии соприкосновения вооруженных сил Нагорно-Карабахской Республики и Азербайджана противник нарушил режим прекращения огня около 300 раз. За это время противник из стрелкового оружия различного калибра произвел в направлении армянских постов более 1000 выстрелов.
Как сообщает пресс-служба АО НКР, передовые подразделения Армии обороны дали адекватный ответ провокационным действиям противника и предприняли необходимые меры для организации надежной защиты боевых постов по всему периметру линии соприкосновения.