2 Հուլիս 2013 - 07:27 AMT
ՖԻՖԱ-ի գլխավոր քարտուղար Ժերոմ Վալկեն հայտարարել է, որ իրենք համագործակցում են Ռուսաստանի հետ, որպեսզի վերջինս պատշաճ մակարդակով կազմակերպի 2018 թվականի աշխարհի առաջնությունը:
«Բրազիլիայում կայացած Կոնֆեդերացիայի գավաթի ժամանակ հանդիպել ենք ռուսական պատվիրակության հետ: Մենք արդեն համաձայնության ենք եկել, որ 2017 թվականի Կոնֆեդերացիայի գավաթի խաղերը կկայանան 4 քաղաքներում, այլ ոչ թե վեցում, ինչպես դա եղավ Բրազիլիայում»,- ասել է Վալկեն:
Նա նաև հույս է հայտնել, որ ԱԱ-2018-ի ժամանակ անվտանգությունը լավ կլինի կազմակերպված և չեն առաջանա այնպիսի խնդիրներ, ինչպիսիք եղան Բրազիլիայում:

Генеральный секретарь ФИФА Жером Вальке заявил, что они взаимодействуют с Россией в подготовке чемпионата мира 2018 года.
"В Бразилии во время проведения Кубка конфедераций находилась российская делегация, которая изучала опыт организации соревнований. Мы уже договорились, что Кубок конфедераций 2017 года проведем в четырех городах, а не в шести, как это было в Бразилии", – сказал Вальке.
Он также выразил уверенность, что при проведении ЧМ-2018 не возникнет проблем с обеспечением безопасности. Именно этот вопрос был на слуху в Бразилии в дни Кубка конфедераций, который прошел на фоне массовых выступлений протеста против высоких цен на продовольствие, засилья коррупции, слабого финансирования здравоохранения и образования, передает ИТАР-ТАСС.