PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ, Օլիմպիական չեմպիոն Լևոն Ջուլֆալակյանը ասել է , որ Կազանում կայանալիք Համաշխարհային ուսանողական խաղերին կմասնակցեն վեց ըմբիշներ: Հայաստանը ներկայացված չի լինի միայն մինչև 60 կգ քաշային կարգում:
«Մենք մի շարք հավաքներ ու միջազգային մրցաշարեր ենք անցկացրել: Ունիվերսիադայից հետո մեզ ապասում է աշխարհի առաջնությունը, ուստի տղաները ոչ գերազանց, բայց լավ մարզավիճակում են»,-ասել է Ջուլֆալակյանը:
Ունիվերսիադային կմասնակցեն Հարություն Հովհաննիսյանը (55 կգ), Արամ Ջուլֆալակյանը (66 կգ), Եվրոպայի չեմպիոն, աշխարհի առաջնության և Օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր Արսեն Ջուլֆալակյանը (74 կգ), Մաքսիմ Մանուկյանը (84 կգ), Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն ու Օլիմպիադայի բրոնզե մրցանակակիր Արթուր Ալեքսանյանը (96 կգ) և Եվրոպայի բրոնզե մեդալակիր Վաչիկ Եղիազարյանը (120 կգ):

В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net главный тренер сборной Армении по греко-римской борьбе, Олимпийский чемпион Левон Джулфалакян сказал, что на Всемирных студенческих играх в Казани выступят шесть борцов. Армения не будет представлена лишь в весовой категории до 60 кг.
“Мы провели ряд сборов и международных турниров. После Универсиады нас ждет чемпионат мира, поэтому ребята находятся не в отличной, но в хорошей форме”,- сказал Джулфалакян.
На Универсиаде выступят Арутюн Ованнисян (в/к 55), Арам Джулфалакян (в/к 66), чемпион Европы, серебяный призер чемпионата мира и Олимпийских игр Арсен Джулфалакян (в/к 74), Максим Манукян (в/к 84), двукратный чемпион Европы и бронзовый призер Олимпиады Артур Алексанян (в/к 96) и бронзовый призер Европы Вачик Егиазарян (в/к 120).