Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 2-ին անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված կապիտալ շինարարության ոլորտին առնչվող հարցերին:
Համապատասխան զեկույցով հանդես է եկել ԼՂՀ քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը:
Նախագահ Սահակյանն իր խոսքում նշել է, որ կապիտալ շինարարության ոլորտը մեր տնտեսության ամենամեծ հատվածներից է և հանդիսանում է նրա շարժիչ ուժերից մեկը: Միևնույն ժամանակ, երկրի ղեկավարի բնութագրմամբ, անհրաժեշտ է ավելի խստապահանջ մոտեցում ցուցաբերել կատարվող աշխատանքների որակի, ժամանակացույցի և աշխատավարձերի վճարման ժամկետների պահպանմանը: Այս ուղղությամբ Բակո Սահակյանը կոնկրետ հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին` նշելով, որ գործընթացը լինելու է իր անմիջական վերահսկողության ներքո:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, առաջատար շինարարական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, պաշտոնատար այլ անձինք, Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

2 Июль 2013 - 13:41 AMT
2 июля президент Республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание, посвященное сфере капитального строительства.
С соответствующим докладом выступил министр градостроительства Карен Шахраманян.
Президент Саакян отметил, что сфера капитального строительства является одной из самых крупных отраслей экономики Арцахa и одним из локомотивов ее развития. При этом, по мнению главы государства, необходимо проявить более требовательный подход к качеству и графикам выполняемых работ, обеспечению сроков выплаты заработной платы.
Бако Саакян дал конкретные поручения руководителям заинтересованных ведомств, отметив, что процесс будет находиться под его непосредственным контролем.
В совещании приняли участие премьер-министр Ара Арутюнян, представители ведущих строительных организаций, другие должностные лица, сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.