Հաշվի առնելով Եգիպտոսում ծավալվող իրադարձությունները՝ Արտաքին գործերի նախարարությունը խորհուրդ է տալիս ՀՀ քաղաքացիներին առանց հույժ անհրաժեշտության զերծ մնալ Եգիպտոս այցելություններից։ Այս մասին PanARMENIAN.Net–ը տեղեկանում է ԱԳՆ Ֆեյսբուքի էջից։
Եգիպտոսում գտնվող ՀՀ քաղաքացիներին ԱԳՆ խորհուրդ է տալիս զերծ մնալ զանգվածային կուտակումների վայրերից և որևիցե խնդրի առաջացման դեպքում անմիջապես կապ հաստատել Կահիրեում ՀՀ դեսպանատան հետ, որտեղ սահմանված է հերթապահություն՝ հետևյալ հեռախոսահամարով՝ +202 27374157:

МИД РА рекомендует воздержаться от поездок в Египет. Как говорится в сообщении внешнеполитического ведомства, в Египте сейчас напряженная ситуация и лучше всего не ездить в эту страну.
«Мы рекомендуем гражданам Армении, находящимся в Египте держаться как можно дальше от беспорядков и в случае непредвиденных обстоятельств необходимо сразу связаться с посольством Армении в Каире, в котором установлено круглосуточное дежурство», – отмечается в заявлении пресс-службы МИД РА.Телефон для связи с посольством – +202 27374157.