5 Հուլիս 2013 - 08:27 AMT
Դորտմունդի «Բորուսիան» չի հրաժարվում «Շախտյորի» և Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանին ձեռք բերելու փորձերից, տեղեկացնում է sport1.de-ն: Ասվում է, որ ակումբը մոտ է գործարքի ավարտին: Ըստ Բորուսիայի» գործադիր տնօրեն Հանս Յոահիմ Վացկեի, դորտմունդցիները մտադիր են գրագետ կերպով տնօրինել ֆինանսները և մտադիր չեն հավելավճար տալ:
Բացի այդ, ասվում է, որ Մխիթարյանը համաձայնեցրել է «Բորուսիայի» հետ անձնական պայմանագրի դրույթները: Ավելի վաղ ֆուտբոլիստը մոտ էր «Լիվերպուլ« տեղափոխվելուն, սակայն հետո «Շախտյորի» մարզիչ Միրչա Լուչեսկուն հայտարարեց, որ «հանքափորները» հրաժարվել են վաճառել ֆուտբոլիստին անգլիական ակումբին:
Իսկ «Բորուսիան» առաջարկել է հայ կիսապաշտպանի համար 23 մլն եվրո, ինչը, հավանաբար, ձեռնատու կլինի «Շախտյորին», հայտնում է sport-express.ru-ն:

Дортмундская "Боруссия" не оставляет попыток заполучить полузащитника "Шахтера" и сборной Армении Генриха Мхитаряна, информирует sport1.de. Сообщается, что клуб близок к завершению сделки. По словам исполнительного директора "Боруссии" Ханса Йоахима Ватцке, дортмундцы намерены грамотно распорядиться финансами и не собираются переплачивать за футболиста.
Кроме того, сообщается, что Мхитарян согласовал с "Боруссией" условия личного контракта. Ранее футболист был близок к переходу в "Ливерпуль", но потом главный тренер "Шахтера" Мирча Луческу заявил, что "горняки" отказались продавать футболиста в английский клуб.
"Боруссия" же предложила за армянского полузащитника 23 миллиона евро, что, вероятно, устроит "Шахтер", передает sport-express.ru.