Հալեպի հայաբնակ թաղամասերում այս պահին մարտական գործողություններ չեն ընթանում: Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ազգային առաջնորդարանի մամուլի խոսնակ Ժիրայր Ռեիսյանն ու ավելացրեց․ «Բայց սա չի նշանակում, որ մի քանի վայրկյան անց պայթյուններն ու ռմբակոծությունները չեն վերսկսվի։ Իսկ դրանց ընթացքում մարդկային ու նյութական կորուստներն անսպասելի են»։
Նա տեղեկացրեց, որ վերջին հրթիռակոծությունից վիրավորված 3 հայերը հիվանդանոցում են, նրանցից մեկի վիճակն է ծանր։
Ավելիւ վաղ տեղեկացրել էինք, որ Հալեպի հայկական թաղամասերը հուլիսի 5-ին ամբողջ օրը ծանր հրթիռակոծության են ենթարկվել: Մեծ թվով հրթիռներ են արձակվել հատկապես Սուլեյմանիե, Նոր Գյուղ և Աշրաֆիյե շրջաններում: Ըստ տարբեր տվյալների` Հալեպում վիրավորվել է երեք հայ, որոնցից մեկի վիճակը բավականին ծանր է։

В настоящее время в армянском квартале Алеппо бои не идут. Об этом PanARMENIAN.Net сказал пресс-секретарь Беррийской епархии ААЦ Жирайр Реисян. «Однако это не означает, через несколько минут могут начаться взрывы и перестрелка. В этом случае возможны жертвы и разрушения», – сказал Реисян. Он также сообщил, что после последних бомбардировок ранено 3 армян, они находятся в больнице, положение одного из них тяжелое.
Ранее сообщалось, что армянский квартал Алеппо весь день 5 июля подвергался обстрелу из тяжелого оружия.