Բեյրութի հարավում ավտոմեքենա է պայթել. 5 մարդ զոհվել է, 38-ը՝ վիրավորվել: Նրանց տեղափոխել են հիվանդանոց, վիճակը նորմալ է: Բանակը հորդորել է քաղաքացիներին հեռու մնալ պայթյունի վայրից:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ին է հայտնել Բեյրութում լույս տեսնող «Ազդակ» թերթի գլխավոր խմբագիր Շահան Քանդահարյանը, պայթյունը տեղի է ունեցել Իսլամական կենտրոնի մոտի կայանատեղիում: Տուժածների թվում հայեր չկան:
Բեյրութի հարավային թաղամասերը վերահսկում է «Հեզբոլլահ» խմբավորումը, որի անդամները շրջափակել են պատահարի վայրը: Լիբանանի ներքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Մարուան Շարպելը պայթյունի վայրում է գտնվում:

9 Июль 2013 - 10:14 AMT
На юге Бейрута взорвался заминированный автомобиль, по предварительным данным погибло 5 человек, 38 человек получили ранения. Они отправлены в больницу, состояние их нормальное. Армия призвала горожан держаться подальше от места взрыва.
Как сообщил PanARMENIAN.Net главный редактор бейрутской газеты «Аздак» Шаан Кандахарян, взрыв произошел на парковке недалеко от Исламского центра. Среди пострадавших при взрыве армян нет.
Южные территории Бейрута контролируются группировкой ХЕЗБОЛЛАХ, члены которой оцепили место происшествия. И.о. министра внутренних дел Ливана Маруан Шарпель находится на месте взрыва.