Ըստ փրոմոութերական Top Rank ընկերության ղեկավար Բոբ Արումի, աշնանը տեղի կունենա երեք քաշային կարգերում աշխարհի նախկին չեմպիոն ֆիլիպինցի Նոնիտո Դոնեյրի և երկու քաշային կարգերում աշխարհի նախկին չեմպիոն Վիկ Դարչինյանի ռևանշ մենամարտը:
Մենամարտը նախատեսվում է անցկացնել նոյեմբերին: Սակայն Դարչինյանը հայտարարել է, որ չի սպասի այդքան երկար և միջանկյալ մենամարտ կունենա օգոստոսին, հետո կհանգստանա 2 շաբաթ և կսկսի պատրաստվել Դոնեյրի հետ մենամարտին: «Ես չեմ ուզում մինչև նոյեմբեր նստել ու Դոնեյրին սպասել: Ես մենամարտ կանցկացնեմ օգոստոսի ավարտին, իսկ հետո կգա Նոնիտոյի հերթը: Լավ ժամանակ է եկել ինձ համար»,-ասել է Դարչինյանը:
Առաջին անգամ բռնցքամարտիկները հանդիպել են 2007թ. և այն ժամանակ Դոնեյրը Դարչինյանից կարողացավ խլել IBF/IBO չեմպիոնական գոտիները:

10 Июль 2013 - 11:50 AMT
По словам главы промоутерской компании “Top Rank” Боба Арума, осенью состоится реванш между экс-чемпионом мира в трех весовых категориях филиппинцем Нонито Донэйром и экс-чемпионом мира в двух весовых категориях Виком Дарчиняном из Армении.
Бой планируется провести в ноябре. Однако Дарчинян заявил, что не будет ждать так долго и проведет промежуточный бой в августе, затем отдохнет 2 недели и начнет подготовку к бою с Донэйром.
“Я не хочу сидеть и ждать Донэйра до ноября. У меня будет поединок где-то в конце августа, а затем придет очередь Нонито. Наступило хорошее время для меня” – заявил Дарчинян.
Впервые эти боксеры встретились в 2007 году и тогда Донэйр отобрал у Дарчиняна чемпионские пояса IBF/IBO в наилегчайшем весе.