24 Փետրվար 2006 - 14:59 AMT
Ռուսաստանի Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը հրատարակել է Մոսկվայի շուկայի տանիքի փլուզման հետեւանքով զոհվածների ցուցակը: Մահացածների թվում հայեր չկան: Զոհերի թվում Ադրբեջանի 40 քաղաքացի եւ Վրաստանի 6 քաղաքացի կա: Բոլոր տուժածներին օգնությունը անվճար է տրվում: Բացի այդ, օգնություն է տրվել մահացածների ընտանիքներին 100 հազարական ռուբլու եւ հոսպիտալացման կարիք ունեցածներին 50 հազարական ռուբլու չափով: Այն քաղաքացիները, որոնք տեղում ամբուլատոր օգնություն են ստացել, կստանան 5-10հզ. ռուբլի, հայտնում է ՌԲԿ-ը:
Հիշեցնենք, որ Մոսկվայի Բաումանի փողոցում տեղակայված Բասմանի շուկայի տանիքը փլուզվել է հինգշաբթի վաղ առավոտյան. փլատակների տակ էին մնացել տասնյակ վաճառաողներ եւ գնորդներ: Փլուզման մակերեը կազմել է 3 հզ. քառ. մետր: Բացի այդ, տանիքի փլուզումից հետո հրդեհ է սկսվել :

24 Февраль 2006 - 14:59 AMT
Министерство по чрезвычайным ситуациям России опубликовало список погибших в трагедии при обрушении кровли рынка в Москве. Cреди погибших граждан Армении нет. В числе жертв – 40 граждан Азербайджана и 6 граждан Грузии. Еще три женщины и четверо мужчин пока не опознаны. Помощь всем пострадавшим оказывается бесплатно. Кроме того семьям погибших будет выплачено по 100 тысяч рублей, по 50 тысяч рублей получат пострадавшие, которым понадобилась госпитализация. Граждане, которым была оказана амбулаторная помощь на месте, получат по 5-10 тысяч рублей, сообщает РБК
Напомним, что 23 февраля около 6:00 мск на улице Бауманской в здании Басманного рынка упала кровля, погребя под завалами десятки продавцов и покупателей. Площадь обрушения составила 3 тысячи квадратных метров. Кроме того, вслед за падением крыши начался пожар.