Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 12-ին այցելել է շրջկենտրոն Ասկերան և հրավիրել աշխատանքային խորհրդակցություն` նվիրված շրջանում կարկտահարության հետևանքների վերացման գործընթացին:
Զեկույցներով հանդես են եկել գյուղատնտեսության նախարար Անդրանիկ Խաչատրյանը, Ասկերանի շրջվարչակազմի ղեկավար Սերգեյ Գրիգորյանը, համապատասխան կառույցների ներկայացուցիչներ:
Նախագահը կարևորել է բնական աղետի հետևանքների վերացման աշխատանքների պատշաճ մակարդակով կազմակերպումը` հավելելով, որ անհրաժեշտ է անել ամեն ինչ հողերի հնարավորինս շուտ վերականգման համար: Երկրի ղեկավարը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել շահագրգիռ մարմինների ղեկավարներին:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, փոխվարչապետ Արթուր Աղաբեկյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

12 Июль 2013 - 12:16 AMT
Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил райцентр Аскеран, где провел рабочее совещание, посвященное процессу устранения последствий сильного града, обрушившегося на район.
С соответствующими докладами выступили министр сельского хозяйства Андраник Хачатрян, руководитель аскеранской райадминистрации Сергей Григорян, представители заинтересованных ведомств.
Президент отметил важность организации на должном уровне работ по устранению последствий стихийных бедствий, добавив, что необходимо сделать все возможное для скорейшего восстановления земель.
Глава государства дал соответствующие поручения руководителям заинтересованных органов.
В совещании приняли участие премьер-министр Ара Арутюнян, вице-премьер Артур Агабекян, другие должностные лица, сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.