15 Հուլիս 2013 - 06:58 AMT
«Մետալուրգի» սպորտային տնօրեն Վարդան Իսրայելյանը հայտարարել է, որ ոչինչ չգիտի «Շախտյորից» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի Դորտմունդի «Բորուսիա» տեղափոխվելու գումարի 50 % մասին: «Մետալուրգը» կարող էր հավակնել 13,75 մլն եվրոյի:
«Ֆուտբոլիստը տեղափոխվել է «Շախտյորից», դա ուրիշ թիմ է, և ես ոչինչ չեմ կարող ասել այդ մասին: Ես տեղյակ չեմ, թե այնտեղ ինչ պայմանավորվածություն է եղել: Բոլոր գումարները, որոնք մենք ստանում ենք տրանսֆերներից, օգտագործում ենք թիմը ուժեղացնելու վրա»,- Իսրայելյանի խոսքերն է մեջբերում terrikon.com-ը:
Ավելի վաղ տեղեկություն էր տարածվել, որ հայ ֆուտբոլիստի տրանսֆերը պատկանում է 3 կողմերի`«Շախտյորին», «Փյունիկին» և «Մետալուրգի» բաժնետերերից մեկին` Օլեգ Մկրտչյանին:

Спортивный директор донецкого “Металлурга” Вардан Исраелян заявил, что не знает о 50% от суммы трансфера экс-полузащитника “Шахтера” Генриха Мхитаряна в дортмундскую “Боруссию”, по которому “сине-белые” могли бы претендовать на 13,75 миллиона евро.
“Мхитарян перешел в “Боруссию” из донецкого “Шахтера”. Это другая команда и я ничего не могу говорить по этому поводу. Я ничего не знаю, какие там были договоренности. Но могу заметить, что все средства, которые мы получаем от трансферов, мы реинвестируем в усиление нашей команды”, – слова Исраеляна передает terrikon.com.
Раннее была информация, что трансфер армянского футболиста принадлежит трем сторонам- “Шахтеру”, “Пюнику” и совладелецу донецкого “Металлурга” Олегу Мкртчяну.